מאמרים

שינוי במחשבה – שינוי בחיים


יש שתי מילים שיכולות לתמצת את כל המאמר הזה, ואפילו לתמצת באופן כללי מאוד את מהות האימון: שינוי בפרשנות.
למה אני מתכוונת? אני מאמינה שאין דבר כזה באמת "מציאות". ישנן עובדות, כאלו או אחרות, אך לרוב אנחנו לא מתייחסים לעובדות, אלא לפרשנות שלנו על העובדות. לדוגמה: קמת בבוקר וגשם החל לטפטף. זוהי עובדה.
 ".₪ אחד יאמר: "אוף, איזה מעצבן, רק אתמול שטפתי את האוטו, סתם זרקתי לפח 50 שני יאמר: "אוי, הגשם הראשון, הכביש יהיה חלק, בטח יהיו היום הרבה תאונות." ושלישי יאמר: "איזה כיף, הגשם הראשון, יש ריח מיוחד באוויר."
כל מחשבה מובילה לגישה כלפי דברים והגישה מולידה מעשים.
הראשון ירגיש שזו הייתה טעות להוציא כסף לחינם והמעשה הבא שלו יהיה לרטון על בני משפחתו. השני יכול להיכנס לרכב שלו ומרוב לחץ לעשות תאונה והשלישי כנראה יגיע לעבודה שמח כי היום שלו התחיל בהנאה גדולה.
 
מהו דפוס החשיבה שלך?
כדי לעשות פריצת דרך וכדי שדברים ישתנו, אנחנו צריכים להבין את דפוסי המחשבה שלנו, בפרט אלו המקבעים אותנו, אלו שבגללם אנחנו נמצאים במקום שבו לא טוב לנו. לאחר ההכרה בדפוסי המחשבה, אפשר לשנות אותם.
איך מכירים בדפוסי המחשבה?
 
התפיסה שלנו והשקפת עולמנו גורמים לנו להתנהגויות ולמעשים שונים.
אם אני חושבת ומאמינה כי חיות שוות לבני אדם ולכל חיה יש נשמה, הנגזרת של המחשבה הזו יכולה להיות לאמץ כלב או חתול, להיות צמחונית, להתנדב ב"תנו לחיות לחיות" וכד´. אם אני מאמינה שגבר ואישה נולדו שווים, הבית שלי על מטלותיו, יתחלק באופן שווה (עד כמה שאפשר) ביני לבין בן זוגי ואחנך את ילדיי בנושא הזה. ברגע שאנו מבינים שדפוסי המחשבות שלנו קובעים את מעשינו, אנו מבינים שאפשר לצאת מהמקומות שבהם אנו מרגישים תקועים, על ידי שינוי בדפוס המחשבה והבנת הקשר בין המחשבות, תפיסת העולם שלנו וחיינו.
בזמן שאנו מבינים שאנו ורק אנו יכולים לשנות ולעצב את מעשינו, הכול פתוח והרשות נתונה, נוכל לבצע את השינוי המיוחל.

  מעט עלי     המלצות     מאמרים     מן התקשורת     קישורים     צור קשר     דף הבית