מאמרים

חוזה לדוגמה


זהו חוזה לדוגמה של מתאמנת שלי לשעבר. החוזה נמסר כאן לאחר שינוי פרטים ובהסכמה.
 
לאחר שתי פגישות הוחלט כי המטרה של הפגישות היא לאמן את ד´ ביכולת שלה להתחייב. זו היתה הסיבה העיקרית שהקשתה על העסק שלה לנסוק.
 
עליה היה להכין חוזה עם עצמה, ולפיו בעוד חודש היא בן אדם שמסוגל להתחייב: מבחינה אישית, זוגית, משפחתית ועסקית.
 
תזכורת – כללי כתיבת חוזה אישי:
בחוזה הזה, שבו את/ה מתחייב/ת לעצמך, יש לכתוב את המשפט החיובי ולאחריו את חמשת הצעדים שאת/ה צריך/ה לעשות על מנת לבצע את השינוי. יש לפרט כל צעד לסעיפי משנה ברורים, כולל תאריכים ומספרי טלפון.
 
 
החוזה של ד´:
משפט חיובי: אני, ד´, בן אדם שמסוגל להתחייב
  1. להוציא לפועל את כל התוכנית העסקית: לממש את ההלוואה שנלקחה, לשכור משרד, להקים אתר אינטרנט ולשלוח מיילים לרשימת הדיוור שהוכנה. (ד´ גם הכינה פירוט של דרכים למציאת משרד וחברות שמקימות אתרי אינטרנט)
  2. להחתים לקוחות קיימים על חוזה עבודה מסודר שהוכן, ולהחתים להבא ת כל הלקוחות על החוזה (ד´ הכינה רשימה של לקוחות שיש להחתים)
  3. התחייבות לעצמי – קחת את הסכומים שמגיעים לי, לא להתבייש ולקחת מחירים מצחיקים. (כאן הוחלט כי ד´ תיפגש עם יועצ/ת עסקית כדי ללמוד לתמחר טוב יותר)
  4. מבחינת זוגיות ומשפחה: האווירה תישאר נעימה בבית גם אם יש מתחים בעבודה. כדי לבדוק שאני מצליחה לעמוד במשימה אני מתחייבת לעצמי למצוא דרכים להיפגש עם בן זוגי ולדבר איתו באווירה נעימה כדי לאוורר מתחים. (משימה קבועה: ערב בשבוע, כיף עם בן הזוג)
  5. לעשות ספורט יומיים בשבוע – לקום מוקדם כדי לצאת להליכות בוקר ולאוורר את הראש. (משימה קבועה: יומיים בשבוע, שעה הליכה ולאחריה חצי שעה מתיחות עם מוזיקה נעימה).

  מעט עלי     המלצות     מאמרים     מן התקשורת     קישורים     צור קשר     דף הבית